TokatTokat Siyaset Haberleri

CHP’DE SEÇİM TAKVİMİ BELLİ OLDU

Cumhuriyet Halk Partisi yerel seçim sürecine hızla devam ederken belediye başkanlığı adaylarının adaylık süreci başvuru tarihleri belli oldu.

Editör-Taner Yeşilsu

Yerel seçimlerde partilerin hazırlıkları tüm hızıyla devam ederken Cumhuriyet Halk Partisi’nin belediye başkanlığı aday adaylık süreci için başvuru tarihleri kesinleşti.

CHP Tokat İl Başkanı Çağdaş Kurtgöz, Yerel seçimler süreci gündemiyle ilgili, olağan ilçe başkanları toplantısını gerçekleştirdiklerini belirterek, “Yerel Seçimlerde CHP’den, Aday Adayı olmak isteyenler 21-28 Kasım tarihleri arasında başvuru yapabilecektir. Yasa gereği istifa etmesi gerekenler ise (Siyasi Parti İl-İlçe-Belde Başkanları ile Yönetim Kurulu Üyeleri ve Kamu Görevlileri) 01-05 Aralık tarihleri arasında başvuru yapabilecektir. Aday olmak isteyenlerin, bulundukları İlçe Başkanlıklarımızda başvuruları alınacaktır. Yerelden genele iktidarımız için hep birlikte çalışacağız. İlimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Başkan Kurtgöz, ayrıca, 2024 Yılı Yerel Seçimlerinde Sandık Kurullarında görev almak isteyen üyelerin 29 Kasım 2023 tarih mesai sonuna kadar Merkez İlçe Başkanlığı’na başvurmaları gerektiğini söyledi.

Benzer Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu