Cemal İncesoyluerKöşe YazılarıTokatTokat'dan Güncel Haberler

DAĞDA KÖROĞLU, KÖYDE MUHTAR, ŞEHİRLERDE ŞÖVALYE…

MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, MHP Tokat İl Başkanı Mustafa İpek ve değerli heyetleriyle gazeteci arkadaşım Yakup Orakçı’nın bahçesinde biraraya geldik. Vekilim Yücel Bulut’un Türkiye değerlendirmesi muhteşemdi. Onu dinledikten sonra önce vatan ve Türk Bayrağı diyorsak, bir kez daha Cumhur İttifakının doğru bir tercih olduğunu anladım.

O bir, dağda bey, köyde aksakallı, şehirlerde ise şövalyedir. MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut’an söz ediyorum. Eskilerden bir söz vardır. Umarsız ve biçare kalmışlara “sen git derdini Marko Paşaya anlat” derlermiş. Son çare olmak, son nokta olmak, çaresizlerin çaresi olmak, hiçbir siyasi ayrımcılık yapmadan herkesin derdine derman olmak nasıl birşey Allahaşkına?

Başlığa taşıdığım gibi, dağda Köroğlu, köyde Muhtar, şehirlerde şövalye, kısaca vekil Yücel Bulut. Belki tarif ve tanımlama da noksan söylemiş olabilirim. Belki herkesin bildiği ve takdir ettiği özelliğini tam olarak tanımlamamış da olabilirim. Merak ediyorum; acaba Yücel Bulut, yıl içerisinde kaç meclis oturumunda söz almamış olabilir? Tokat’ın hangi sorununu dile getirmedi? Tokat’ın han can alıcı sorunu üzerine gidipte çözüm üretmedi?

Bugün Yücel Bulut’u dinledim gözlerim açık ve pür dikkat. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı yeniden tanıdım, bilge lider Devlet Bahçeliyi daha çok sevdim, Cumhur İttifakının Tokat için, Türkiye için ve dünya için ne anlama geldiğini daha iyi anladım. Vekilimiz Yücel Bulut konuşmasında hem bize tarihi bir yolculuk yapmamızı sağladı, hem de 2023 seçiminin aslında ne olduğunu anlattı. MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut’un konuşmasına dair bir hayli notlarım var. Zamanı ve yeri geldikçe paylaşacağım.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu