TokatTokat'dan Güncel Haberler

GÜNEBAKAN TÜM GİRİŞ VE ÇIKIŞLARA KAPATILDI

Tokat’ın Niksar İlçesi’ne bağlı Günebakan Köyü’nde yaşanan heyelanın boyutları her geçen daha da artarak devam ederken, köyde bulunan caminin minaresi yıkıldı.  Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, yaşanan heyelandan dolayı Günebakan halkına geçmiş olsun dileklerini iletti.

Editör-Taner Yeşilsu  

Tokat’ın Niksar İlçesi’ne bağlı Günebakan Köyü’nde yaşanan heyelanın boyutları her geçen gün artarken, Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, AK Parti Tokat Milletvekili Mustafa Arslan ve ilçedeki siyasi partiler gün içerisinde köyü ziyaret ederek yaşanan gelişmeler hakkında bilgiler aldılar.

Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, bölgede yaptığı incelemelerin ardından tehlikenin boyutlarının farkına vararak köye giriş ve çıkışların kapılacağını ifade etmişti. AK Parti Tokat Milletvekili Mustafa Arslan’da devletin tüm imkanlarıyla vatandaşlarının yanında olduğunu ifade ederek geçmiş olsun temennisinde bulunmuştu.

CAMİ MİNARESİ YIKILDI, YOLLARDAKİ YARIKLAR 3 METREYE ULAŞTI  

Caminin duvarında oluşan büyük yarık minarenin de yıkılması ihtimalini beraberinde getirdi. Vatandaşların ve yetkililerin yıkılması ihtimalini göz önünde bulundurduğu Cami minaresinde beklenildiği üzere yıkılma durumu gerçekleşti. Sallantıların devam etmesi sonucu akşam saatlerinde cami minaresi, yakınında bulunan bir evin üzerine düştü. Düşen parçalar evin yıkılmasına ve yollara serpildi. Köyün yollarındaki yarıkların ise 3 metreye kadar açıldığı belirtildi.

EROĞLU’NDAN GEÇMİŞ OLSUN MESAJI

Yaşanan gelişmelerin ardından Tokat Belediye Başkanı ve adayı Eyüp Eroğlu, heyelandan etkilenen vatandaşlara geçmiş olsun temennisinde bulunarak, “Devletimiz ilgili tüm kurumlarıyla her türlü güvenlik önlemini alarak gerekli çalışmaları yapmaktadır. Rabbim ülkemizi, milletimizi ve şehrimizi her türlü afetten muhafaza eylesin” dedi.

 

Benzer Haberler

Başa dön tuşu