TokatTokat'dan Güncel Haberler

KALBİMİZDE BİR HANÇER YARASI YARATTINIZ

CHP Tokat İl Genel Sekreteri, emekli öğretmen Suavi Çakıcı, 24 Kasım Öğretmenler gününün ardından kaleme aldığı yazısında öğretmenleri ayrıştıranlara, “Halk nezdinde öğretmen itibarını törpüleyen yönetimin teolojik politik hedefleri yanında günümüzün kutlanması kalbimizde bir hançer yarasından farksız etki yaratmıştır. Biz susarsak kimse konuşma cesaretini gösteremez.” sözleriyle tepkisini ortaya koydu.

Editör-Taner Yeşilsu

CHP Tokat İl Genel Sekreteri, emekli öğretmen Suavi Çakıcı, 24 Kasım Öğretmenler Gününün ardından kaleme aldığı yazısında kendilerini ayrıştıranlara tepki gösterdi.

Emekli öğretmen Çakıcı, açıklamasında öğretmenleri ücretli, sözleşmeli, kadrolu ve atanamayanlar ve hatta sendikaların yüzde 90’ını sarılaştıranlara şöyle seslendi;

BİZ SUSARSAK KİMSE KONUŞMA CESARETİNİ GÖSTEREMEZ

“Önce bizleri ücretli, sözleşmeli, kadrolu ve atanmayanlar olarak parçalayanlar hatta amaçları çağdaş eğitim olması gereken sendikalarımızın yüzde doksanını sarılaştıran, halk nezdinde öğretmen itibarını törpüleyen yönetimin teolojik politik hedefleri yanında günümüzün kutlanması kalbimizde bir hançer yarasından farksız etki yaratmıştır. Şimdi içinize sindire sindire bir kez daha kutlayın.

Ancak unutulmasın ki biz öğretmenlerin temel görevi halkını aydınlatmak ona örnek ve önder olmaktır. Bundan da taviz ve geri adım söz konusu olmayacaktır, çünkü biz susarsak kimse konuşma cesaretini gösteremez.”

 

Benzer Haberler

Başa dön tuşu