fbpx
Tokat'dan Güncel Haberler

Koronavirüs Genel Tedbirleri Videokonferans Toplantısında Ele Aldı

Vali Dr. Ozan Balcı, başkanlığında videokonferans yolu ile gerçekleştirilen toplantıda, Dünya’yı etkisi altına alan Koronavirüs (Covid-19) salgınının önlenmesi için Tokat’taki genel tedbirler ele alındı. Vali Dr. Ozan Balcı, toplantıda Cumhurbaşkanlığımız başta olmak üzere bakanlıklarımızın aldığı tedbirler kapsamında ilçelerde yürütülen çalışmalar ve ilçelerin genel durumu ile ilgili kaymakamlardan tek tek bilgiler aldı.

Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Vali Yardımcıları Dr. Mehmet Gödekmerdan ve Yüksel Ünal, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, İl Jandarma Komutanı Murat Kınay ve videokonferans yolu ile kaymakamlar katıldı.

Devletimiz Gereken Tedbirleri Aldı

Vali Dr. Ozan Balcı, “Paniğe ve korkuya kapılmaya gerek yok. Devletimiz gereken tedbirleri aldı. Vatandaşlarımız sosyal mesafeyi korusunlar, evde kalmaya devam etsinler, suya ve sabuna dokunsunlar. Sık sık ellerini su ve sabunla yıkasınlar. Evlerinden ayrılmaları gereken vatandaşlarımız da sosyal izolasyon ve sosyal mesafeyi en üst seviyede tutacak şekilde kendilerine dikkat etsinler.” dedi.

Vefa Sosyal Destek Grubu Vatandaşlarımızın Yanında

Vali Dr. Ozan Balcı, Koronavirüs tedbiri kapsamında sokağa çıkmaları kısıtlanan, 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızdan tek başına yaşayan, ihtiyaçlarını karşılayacak yakını bulunmayanların mağdur olmaması için İçişleri Bakanlığımız tarafından başlatılan ve Tokat Valiliğimiz koordinesinde Vefa Sosyal Destek Grubu’nun yürüttüğü çalışmaları önemsediğini dile getirdi.

155 ve 156 numaralı telefonlara yapılan başvuruların hassasiyetle takip edildiğini ve vatandaşlarımızın taleplerinin karşılandığını belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “Vatandaşlarımızın her zaman yanındayız ve destekçisiyiz. Vatandaşlarımız devletimizin aldığı kararlara ve uyguladığı tedbirlere hassasiyetle uysunlar.” dedi.

Sağlık Çalışanlarına Teşekkür Ediyoruz
Doktorundan ebesine ve hemşiresine, idarecisinden teknik ve destek elemanına bütün sağlık çalışanlarımız özverili bir şekilde Koronovirüse karşı mücadele veriyorlar. Emek, gayret ve çalışmalarından dolayı kendilerine, devletimiz adına, milletimiz adına, teşekkür ediyorum. Sağlık çalışanlarımızın devletimizin tüm imkanları ile yanındayız.” dedi.

Vali Balcı, “Tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızla, vatandaşlarımızın her zaman destekçiyiz. 24 saat hizmetlerinde olan Sosyal Destek Grubumuzla, vatandaşlarımızın yanındayız. Milli birlik ve beraberlik, toplumsal dayanışma içerisinde, devlet millet elele, bunun üstesinden mutlaka geleceğiz .” dedi.

Başa dön tuşu