Çorum Siyaset Haberleri

“SÜRECİN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”

CHP Çorum İl Gençlik Kolları Başkanı Onur Topkül, Ak Parti Meclis Üyesi Reşit Keleş’in sosyal medyada yaptığı ve her kesim tarafından eleştirilen paylaşımları ile ilgili bir açıklamada bulundu. Topkül açıklamasında;

“Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde, Diyanet İşleri Başkanlığının 30 Ağustos’ta okuttuğu Cuma hutbesinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anmamasına tepki gösteren Türk milletinin yurttaşlarına edepsizce hakaret eden ve toplumsal birliği bozma gayretini gösteren AKP Çorum Belediye Meclis Üyesi Reşit Keleş’e, bu densizce yaptığı paylaşımın üzerinden yaklaşık 1 ay geçmesine rağmen herhangi bir yaptırım uygulanmamış ve birkaç kınama ile üzeri  örtülmeye çalışılmıştır.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Ulu Önder, Başkomutan, Gazi Mareşal Mustafa Kemal Atatürk, Türk Milletinin ortak değeri, Ulusumuzun kurucu kahramanıdır.

Bizler, Ulu Önderimizin daima açtığı yolda gösterdiği hedefe ilerleyecek, Cumhuriyet’i yükseltecek ve ileri götürecek Türk gençleriyiz, Türk İstiklal ve Cumhuriyetinin ebedi ve sarsılmaz bekçileriyiz.

Her fırsatta piyonlarını Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, silah arkadaşlarına ve devrimlerine saldırtan AKP İktidarı, yerel seçimlerde uğradığı hezimetten sonra iyice saldırgan bir tutum sergilemektedir. Ancak 83 milyonun ortak değeri olan Ulu Önderimize yapılan bu aymazca hakaretler onların sonları olacaktır.

Toplumu yönetenlerin ve karar verici mevkilerde olan insanların;  kardeşlik bağını pekiştirmek adına o konumlarda olduğundan haberdar olmayacak kadar bilgisiz ve yobaz olması ve yine bu güruhun siyasetin karşıt görüşteki düşünceye ve insanlara hakaret ederek yapıldığını benimseyen tavrı, ne kadar çok saygısızlık yaparsak siyasette o kadar hızlı yükseliriz düşüncesini iyice ortaya çıkarmaktadır. Ancak bu duruma Çorum Halkı ve kamuoyu gereken cevabı verecektir.

Cumhuriyet Halk Partisi Örgütleri olarak, üzerimize düşen görevi yerine getirip, bu densizce paylaşımda bulunan Reşit Keleş hakkında, hukuki yönden gereken tepkiyi gösterip suç duyurusunda bulunduk.

Fakat bu muhteremin mensubu olduğu iktidar yönetimi üzerine düşen görevi yapmayıp sadece kınamakla yetindirler.

Yapılan bu saygısızlık engellenmeyip, bir de cezasız kaldığı sürece bizler de her koşulda ve her zaman tepkimizi göstermeye devam edeceğiz.

Varlığı dillenmeyen ancak gizli bir yıldırma politikası olan “Siyasette neler unutuluyor bu mu unutulmayacak” düşüncesini Türk İstikbalinin evlatları haklı çıkarmayacaktır. Bundandır ki iktidar yönetimine;

Çorum halkının ve kamuoyunun vicdani olarak rahatlatılması gerektiğini ve bu sürecin takipçisi olacağımızı hatırlatıyor gereğinin ivedilikle yapılmasını bekliyoruz.” dedi.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu