TokatTokat'dan Güncel Haberler

TOGÜ İNSANLARIN HAYATINI KOLAYLAŞTIRMAYA DEVAM EDİYOR

TOGÜ Diş Hekimliği Fakültesi 5. sınıf öğrencileri Zile Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezini ziyaret ederek, onlara Ağız ve Diş Sağlığı ve Protez Bakımı hakkında bilgiler verdikten sonra ağız ve diş taraması yaptılar.

Editör-Taner Yeşilsu

Diş Hekimliği Fakültesi 5. Sınıf Öğrencileri Zile Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezine ziyaret gerçekleştirdi. Aynı zamanda yaşlı bakım ve rehabilitasyon merkezi olarak hizmet veren Zile Huzurevi sakinlerine Diş Hekimliği Fakültesi 5. Sınıf öğrencileri ağız ve diş sağlığı taraması yaptı. Huzurevinin fizyoterapisti de olan Diş Hekimliği Fakültesi 3. Sınıf öğrencisi Tunahan Samet Güneş huzurevini tanıttı, ardından Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Işıl Sarıkaya “Yaşlılarda Ağız ve Diş Sağlığı ve Protez Bakımı“ konulu bir sunum gerçekleştirdi. Ardından huzurevi sakinlerine ağız ve diş taramasına geçildi. Tarama sonucunda huzurevi sakinlerinin bir çoğunda protez ihtiyacı bulunduğu tespit edilerek bu konuda atılacak adımlar konuşuldu.

TOGÜ BAŞTA KADINLAR VE ÇOCUKLAR OLMAK ÜZERE İNSANLARIN HAYATINI KOLAYLAŞTIRMAYA DEVAM EDECEK

TOGÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Yılmaz ise yaptığı açıklamada Üniversitenin topluma katkı bağlamında son zamanlardaki atılımlarından memnuniyetle söz ederek şu ifadelere yer verdi: “Üniversitemiz öğrencileri ve öğretim üyeleri kurdukları ekipler ve geliştirdikleri projelerle Tokat’ın farklı bölgelerinde yaşayan insanlara dokunmaya devam ediyor. Göreve başladığımdan beri en çok arzu ettiğim ideal üniversitemizin tüm bilgisini ve uzmanlığını ilçelerde ve köylerimizde yaşayan vatandaşlarımıza kadar ulaştırmaktı. Üniversitemiz farklı kesimlerden ve farklı ihtiyaçları bulunan başta kadınlar, çocuklar ve yaşlılar olmak üzere Tokat’ta ve bölgede yaşayan vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmaya ve onları bilinçlendirmeye devam edecek”

Programa Zile Kaymakamı Mehmet Ali Akyüz ile Zile Özel İdare ilçe Müdürü Gazi Türk de katıldı. Zile Huzurevi Müdürü Şükran Kazan öğretim üyelerimize ve öğrencilerimize düzenledikleri programdan dolayı teşekkür etti.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu