TokatTokat'dan Güncel Haberler

“VERGİDE ADALET İSTİYORUZ, SAĞLIK TORBAYA SIĞMAZ!”

SES Tokat Şube Başkanı Derya Kaya Bayçu, Ne teşvik, ne ek ödeme; yoksulluk sınırı üzerinde emekliliğe yansıyan tek kalemde ücret istediklerini söyledi.

Editör-Taner Yeşilsu

SES Tokat Şube Başkanı Derya Kaya Bayçu, tarafından yapılan yazılı açıklamada, Aile Sağlığı Merkezleri’nde yılın ilk yarısından itibaren kesilen yüzde 35 vergi, adaletsiz oranda yapılmakta olduğunu ifade ederek, “ASM çalışanlarının satın alma gücünü daha da düşürmektedir. Elbette ASM’lerde tek sorun vergi kesintisi değildir. Cari giderlerin Aile Hekimleri’ne yüklenmesi ve sağlık emekçilerinin Aile Sağlığı elemanları statüsünde çalıştırılarak zaten yoksulluk sınırının altında olan ücretlerinde gelir kaybına uğranmaktadır. En başından itibaren SES olarak Aile Hekimliğini ASM’lere dönüştüren sağlıksız politikalara karşı itirazlarımızı ve önerilerimizi ilgili bakanlığa ve kamuoyuna duyurmaktayız. Çağrılarımıza ve önerilerimize olumlu dönüş yapmayan bakanlık, torba yasayla birlikte teşvik adı altında ödenen, emekliliğe yansımayan ve ödülmüş gibi gösterilen teşvik ödemesini disiplin cezalarıyla geri alma hesapları yapmaktadır” dedi.

KABUL ETMİYORUZ, REDDEDİYORUZ!

Ne teşvik, ne ek ödeme; yoksulluk sınırı üzerinde emekliliğe yansıyan tek kalemde ücret istediklerini söyleyen Başkan Bayçu, “Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası olarak; sağlık merkezlerini işletme olarak görmeyeceğimizi kamusal sağlık hizmeti, eşit kadrolu ve güvenceli istihdam hakkımızdan vazgeçmeyeceğimizi buradan bir kez daha bildiriyoruz” diye konuştu.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu