Amasya'dan Güncel HaberlerCemal İncesoyluerÇorum'dan Güncel HaberlerKastamonu'dan Güncel HaberlerKöşe YazılarıSamsun'dan Güncel HaberlerTokatTokat'dan Güncel Haberler

3 ÖZIŞIK KARDEŞLER…

Hadi, Süleyman ve Mehmet Özışık kardeşler, yazdığım sıra üzerinedir. Yani, Hadi Özışık, Süleyman ve Mehmet Özışık’ın ağabeyidir. Üçü de, uzun yıllar gazeteci mesleğini ifa ediyorlar. 1995 yılında, Hadi Bey ile Yeni Şafak gazetesinde birlikte çalıştık.

Hadi Özışık, 15 yıl önce kurduğu “Gazete Oku” internet sitesiyle, Türkiye’nin dijital medya serüvenini ilk öngören bir isim olarak öncü kabul ediliyor. Şimdiler de ise, bu üç kardeş kişisel web TV ile yayın yapıyorlar. Ortak özellikleri, üç kardeşin üçü de AK Partili ve katıksız Reisci olmaları.

Üçü de, AKP’liler ve genel merkezdeki kimi seçkin AK Partililer tarafından sevilmiyor. Bu konu da daha fazla lakırdı yapmadan, kardeşlerden en küçüğü Mehmet Özışık’ın dünkü videosundan söz etmek istiyorum.

Mehmet Özışık, “Digor İlçesinde, 3 yaşlı ve yoksul insanın maaşının neden kesildiğini” soruyor ve ekliyor: “AK Parti’ye muhalefetin yaptığı bir şey yok. en büyük zararı AK Partililer, AK Parti’ye veriyor.” Aynen öyledir. AK Parti, milyonlarca üyesi olan, hala karşısında ciddi alternatifi olmayan bir partidir. Lakin, gidişat hiçte iç açıcı değil.

Meydanlarda ve her fırsatta önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, olayın vehametini gören tek insan. Reisin son 3 aydır yaptığı konuşmaların satıraralarına bir bakın, bas bas bağırıyor. Dağıtmak yerine toparlanmaya, halkın gönlüne girmeyi, seçkin, tepeden bakıcı ve kibir abidesi tutumlardan vaz geçilmesini söylüyor, Reis…

İşte bu bağlamda, Turhal Panko Birlik sorununu hemen çözün diyorum. İşte bu kaygılarımdan dolayı, AK Parti Tokat İl Başkanlığına toparlayıcı isim olarak Mustafa Boyraz’ı öneriyorum. Reisin bu mesajlarını ben anlıyorum da, konuştuğunda mangal da kül bırakmayan AK Partililer anlamıyor mu sanıyorsunuz? Bal gibi anlıyorlar anlamasına da, egolarını ve makam hırslarını yenip, dava adamlığı libasını bir türlü giyemiyorlar.

Panko Birlik hikayesinde 60 bin çiftçinin seçim talebine ve Reisin onca uyarılarına kulak tıkayan ve ikbal hırsı uğruna AK Partiyi erozyona uğratanlar, ortaya çıkıp ta ağzını doldurarak AK Partiyim demesinler. Daha önce söyledim, AK Parti’nin sahibi Reis ve iktidara taşıyan halktır.

Kimi anketlere göre, AK Partiyle ilgili sonuçlardan kim endişe ve kaygı duyuyorsa, bu aristokrat taife onu düşman ilan ediyor. Bu coğrafya da, gönül kazanmak yerine AK Parti’ye düşman üretenler, en son konuşacak kişilerdir. Biz, AK Parti’nin hiç bir iktidar gücünden yararlanmamışız, ihale işlerine bulaşmamış, nevzuhur müteahhit olmamışız, devletin hiçbir kaymağına kaşık sallamamışız. Sadece gönül birliği üzerine, kurulduğu günden itibaren, bu partinin program ve yol haritasına inanmışız.

Gelin, önce Reisi anlamaya çalışın, sonra da AK Parti üzerinden elinizi çekin…

 

 

 

 

Benzer Haberler

Başa dön tuşu