TokatTokat'dan Güncel Haberler

ARTÇILAR KORKUTMAYA DEVAM EDİYOR

Tokat’ın Sulusaray İlçesi’nde 5.6 şiddetinde yaşanan depremin ardından saat:00.09 ile 00.10 da 4.1 ve 3.5 şiddetindeki artçı depremler korkutmaya devam ediyor.

Editör-Taner Yeşilsu

AFAD’dan edinilen bilgilere göre, an itibariyle birer dakika ara ile merkez üssü Tokat Sulusaray İlçesi’nde 4.1 ve 3.5 şiddetinde iki deprem daha meydana geldi. İlk deprem saat: 00.09:54 te 4.1 şiddetinde yaşandı. İkinci deprem, bir dakika sonra yani saat: 00:10:39 da 3.5 şiddetinde yaşandı.

TOKAT VALİLİĞİ KOORDİNESİNDE ÇADIRLAR KURULDU

Yaşanan artçı depremler nedeniyle Tokat Valiliği, Belediye, Kızılay ve AFAD ekipleri tarafından vatandaşların yiyecek ve içecek ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla çadırlar kuruldu. Kurulan çadırlarda vatandaşlara sıcak çorba, su ve ekmek dağıtımları aralıksız devam ediyor. Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, vatandaşların hiç bin sıkıntı yaşamaması için devletin tüm imkanlarının seferber edildiğini söyledi.

Tokat Belediye Başkanı Mehmet Kemal Yazıcıoğlu ise Belediye Aşevi olarak Sulusaray, Artova ve Yeşilyurt İlçelerinde Aşevi Çadırlarını kurduklarını ifade ederek, tüm imkanlarımızla depremzede vatandaşlarımızın yanındayız” dedi.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu