Çorum Siyaset Haberleri

KILIÇ: ‘SİZLER BİZİM BAŞ TACIMIZSINIZ’

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çorum Belediye Başkan Adayı Özgür Kılıç, Çorum Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği ile Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği’ni ziyaret etti.

İlk olarak Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği’ni ziyaret ederek, Dernek Başkanı Ömer Ertan Karabıyık’la bir süre görüşen CHP Adayı Özgür Kılıç, ardından Çorum Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği’ne geçti. Beraberinde bazı Belediye Meclis üyesi adaylarıyla birlikte ziyaret ettiği Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği’nde Dernek Başkanı Galip Deniz’den yerel yönetimlerden beklenti ve taleplerini dinledi.

Kendisinin de bir şehit yakını olduğunu ifade eden Özgür Kılıç, “Biz CHP olarak yaşadığımız bu topraklara, bu yurda, bu vatana, bu millete ve bu halka sevdalı bir partiyiz. Bu vatanı, bu milleti sevmenin birinci kuralı atalarımıza ve şehitlerimize saygılı olmaktır. Şehitlerimizi sevmenin, onlara bağlı olmanın koşulu ise şehitlerimizin kanlarıyla sulanmış bu kutsal toprakları bütün kurum ve kurullarıyla demokrasinin beşiği haline getirmektedir” dedi.

Şehit ailelerinin kendilerinin baş tacı olduğunu dile getiren Kılıç, “Sizler bizim baş tacımızsınız. Dolayısıyla sizlerin hakkı ödenmez. Bu ülkenin bölünmez bütünlüğü hususunda şimdiye kadar görevini yapan silahlı kuvvetleri mensup arkadaşlarımız vatan için canlarını ortaya koydular. Bundan sonra aynı şekilde ve kararlılıkla bu görevlerini yerine getirecek arkadaşlarımızın var olduğuna yürekten inanıyoruz. Bir kez daha sizlere ve aramızdan ayrılıp ebediyete intikal eden değerli gazilerimizi ve şehitlerimizi minnetle anıyorum. Şehitlerimize Allah’tan rahmet ve ailelerine sabır diliyoruz. Ruhları şad olsun. Biz üzerimize düşen derneğinizle ilgili çalışmalarınızla ilgili ne görev verirseniz yapmaya hazırız” diye konuştu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Galip Deniz ise, “Öncelikle ziyaretinizden dolayı teşekkür ediyorum. Bu ülkenin toprakları üstünde yaşamanın bedelini defalarca ödemiş bir milletiz. İnanıyorum ki Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak bunu hisseden ve kendini gören insanlarımız mutlaka atalarımızın büyük zorluklarla bizlere emanet ettiği ülkeye sahip çıkacaktır” şeklinde konuştu. Galip Deniz ayrıca, CHP Adayı Özgür Kılıç’a yerel seçimlerde başarılar diledi.

Benzer Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu