TokatTokat'dan Spor Haberleri

ŞENOCAK’TAN HAKEM TEPKİSİ

Basın Sözcüsü Muhsin Şenocak, Tokat Belediye Plevnespor-Adana 1954 FK maçı hakemine tepki gösterdi.

Editör-Taner Yeşilsu

Tokat Belediye Plevnespor Kulübü Basın Sözcüsü Muhsin Şenocak beraberinde, İdari İşler Sorumlusu Abdullah Günter Mert ile 12 Kasım 2023 Pazar günü saat 14.00 te Tokat Belediye Plevnespor-Bıtexen Adana 1954 Futbol Kulübü karşılaşmasını basın toplantısıyla değerlendirdi.

Maçın ilk 15 dakikasında, rakip takımın sert oyununa karşı maçın orta hakemi Şahin Bekler’in müsamaha gösterdiğini belirten Şenocak, bu durumun rakibe cesaret verdiğini dile getirdi. İlk yarının sonunda, takımının sağ beki ve alt yapı oyuncusu Özgür’ün, rakibin sert darbesi sonucu sağ omuz fibula kemiğinin kırılmasına rağmen, hakemin faul dahi çalmadığını ifade etti.

İkinci yarıda, rakip takımın öne geçmesine rağmen, takımının baskılı oyununa dikkat çeken Şenocak, hakemin kararlarının sık sık ataklarını engellediğini söyledi. 60 ile 70. dakikalar arasında üç net penaltı pozisyonunun görmezden gelindiğini, bunların kameralar ile tespit edildiğini ve futbol oyun kuralları gereği penaltı ile cezalandırılması gerektiğini belirtti. Son penaltı pozisyonunda oyuncularından Arda’nın, hakeme itirazı sonucu direkt kırmızı kartla oyundan diskalifiye edildiğini açıkladı.

Rakip takımın 17 numaralı oyuncusunun sürekli olarak oyuncularını ve taraftarlarını tahrik ettiğini, ancak herhangi bir ceza almadığını dile getirdi. Maçın son dakikalarında beklenen 12 dakikalık uzatmanın yerine sadece 5 dakika verilmesinin, hakemin art niyetli olduğunu düşündürdüğünü ifade eden Şenocak, maçın görüntüleri ile MHK’ye itirazını yapacaklarını ve bu sürecin takipçisi olacaklarını belirtti. Şenocak, sahada alın teri döken oyuncuların ve kulübün haklarını koruyacaklarını, taraftarların da olası büyük olayların önüne geçtiğini vurguladı.

Şenocak ayrıca, tesisleri hazırlayan Gençlik Spor Müdürlüğü’ne, güvenliği sağlayan Emniyet Müdürlüğü ve özel güvenlikçiler ile takımı maç sonuna kadar destekleyen taraftarlara teşekkür etti.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu