Çorum Siyaset Haberleri

ÜNİVERSİTE İLE MUHTAR ADAYI İŞBİRLİĞİ

Mimar Sinan Mahallesi Muhtar Adayı Nesrin Aksungur, muhtar adayı-üniversite işbirliğinin en güzel örneğini şimdiden sergilerken, üniversite ile yapacağı projelerinin de muhtar seçildiği taktirde arkasının geleceğini söyledi.

Nesrin Aksungur, Hitit Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Faruk Yamaner’i ziyaret ederek, muhtarlık-üniversite işbirliğinin tohumlarını şimdiden attı.

Muhtar Adayı Aksungur, Hitit Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi tarafından Mimar Sinan Mahallesi’nde ikamet eden genç, yaşlı ve engellilere yönelik bazı aktiviteler gerçekleştirileceklerini bildirdi.

Gençlere spor, yaşlı ve engellilere de egzersiz imkanı sağlayacak olan aktivitelerin bununla da sınırlı kalmayacağını ifade eden Aksungur, engelli vatandaşların ayrıca aileleri ile birlikte yaz ve kış ayları olmak üzere yılda 2 kez kampa alınacağını dile getirdi.

Türkiye’de bir ilk olacak olan bu uygulamayla gençlerin kötü alışkanlıklardan korunarak spora yönlendirileceğini vurgulayan Nesrin Aksungur, yaşlı ve engellilerin ise çeşitli aktivitelerle sağlıklarına kavuşacaklarını, evlerinden çıkamayan yaşlılara ise bu hizmetin ikamet adreslerinde verileceğini kaydetti.

Hitit Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Faruk Yamaner de, Mimar Sinan Mahallesi Muhtar Adayı Nesrin Aksungur’dan mahallelerinde ikamet eden genç, yaşlı ve engellilerin tespit edilmesini istedi. Bunun üzerine çalışmalarına başlayan Aksungur, mahallelerinde ikamet eden genç, yaşlı ve engelli vatandaşların kendisine 0.544 241 83 61 nolu telefondan ulaşmalarını isterken, kendilerine bu imkanı tanıyan Hitit Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Faruk Yamaner’e de teşekkür etti.

Belirli bir sayıya ulaşılmasının ardından her hafta yapılacak spor ve egzersizler Hitit Üniversitesi öğretim görevlileri tarafından verilecek. Aktiviteler ise ücretsiz olarak, mahallede bulunan spor salonları ile kültür merkezlerinde gerçekleştirilecek.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu