Amasya'dan Güncel HaberlerÇorum'dan Güncel HaberlerKastamonu'dan Güncel HaberlerSamsun'dan Güncel HaberlerTokat'dan Güncel Haberler

GEREKMEDİKÇE DIŞARI ÇIKMA

Gerekmedikçe dışarı çıkmayın,
tokalaşmayın,
bir metre mesafesini koruyun,
el, vücut ve giysi temizliğine dikkat edin
denilince sırf hava olsun diye; “Benim korkum yok kardeşim, ben el tokalaşırım, ölümden korkum yok benim” diyen arkadaşım!
Bizde korkudan altımıza etmiyoruz da; ne gerek var hastalanmaya, sıkıntı çekmeye, 14 gün karantinada kalmaya, riskli olan başkalarının canına kast etmeye…

Devletimiz demiş “Gerekli kişisel tedbirlerimizi alalım, hastaneler başta olmak üzere birçok diğer kamu ve özel kurumları da boş yere işgal edip devletimize ve milletimize gereksiz yere ekonomik sıkıntılar da yaşatmayalım.” diye. Virüs gelecekmiş gelene kadar tedbirimizi alalım, biz tedbirimizi alalım da yine takdir Allah’ın tabii ki de, biz buna inanan insanlarız.
Bu günlerde hastanelerde görev yapan hastane personeli arkadaşlarımız canla başla mücadele ediyorlar, gün geliyor uykusuz kalıyorlar, bir anda yığılma olupta bu insanlarıda sıkıntıya sokmanın bir alemi yok. Tüm sağlık çalışanlarına her zaman olduğu gibi bu günlerde daha saygılı olalım.
“İçinde İngilizlerin, Amerikalıların ve Türklerin olduğu bir gemi batmak üzereymiş, kaptan bütün yolculara gemiyi terk etmelerini söylemiş. Ama kimse denize atlamak istemiyormuş. Kaptanın çaresiz kaldığı zamanda bir tayfa yanına gelerek ben bu işi çözerim demiş ve yolcuların yanına gitmiş. Bir süre sonra geldiğinde herkesin denize atladığını söylemiş. Kaptan bunu nasıl başardın deyince; İngilizlere sizin kadar soylu birilerinin batan gemide olmamaları gerektiğini söyledim, Amerikalılara deniz suyu faydalıdır dedim, Türklere de denize girmek yasak dedim.”
Tabi bu bir fıkra ama bir şey yasak ise mutlaka bir mantıklı durumu vardır.  Devletimizin uygun gördüğü yasaklara uyalım lütfen. Bunları da söylerken bu corona virüsü tedbirlerine baktığımızda ülkemizde gerek devletimizin tümünün, gerekse halkımızın bir çok kesiminin gerekli tedbirlere ve yasaklara riayet ettiklerini de görüyoruz. Sağlıklı ve huzurlu nice yıllara erişmek umuduyla.
Kişisel tedbirlerimizi en düzgün şekilde alalım.

BİRKAN DEMİRCİ