Çorum'dan Güncel Haberler

MERT’DEN KANAL 101’E YANIT: “EVET, BEN RENKLİ BİR KİŞİLİĞİM”

İYİ Parti Çorum Gençlik Kolları Başkanlığına atanan Emre Hidayet Mert, atanmasıyla ilgili olarak “İYİ Parti’ye Renkli Başkan” başlığıyla yayınladığımız haber üzerine yazılı bir açıklama yaptı.

Emre Hidayet Mert tarafından yapılan açıklamayı aynen yayınlıyoruz:

Mert, açıklamasında “ayrıştıran siyaset yerine birleştiren siyaset yapmak” istediğinin altını özellikle çizerek, şöyle konuştu:
“Bizler Anadolu çocukları olarak memleket davasında Sağcı-Solcu, Alevi-Sünni, Türk-Kürt, Laz-Çerkez demeden herkesi kardeşçe sevdik ve seveceğiz. Bizim fıtratımızda hain olmayan herkes bizim kardeşimizdir. Çünkü biz Anadolu çocuklarıyız. Hayallerimiz vardı. Hepimizin neydi o hayalleri; devletin ve milletin bölünmez bütünlüğünü koruyarak ecdadımızın bize emanet ettiği bu kutsal topraklar üzerinde doğulusu, batılısı, kuzeylisi, güneylisi hepimiz ezanımızla, bayrağımızla özgür bir şekilde yaşamayı sağlamaktır.
Kişilerin hangi siyasi partiye mensubu olduğu önemli değil bizim için. Önemli olan memlekete faydası olmasıdır. Bizim için tek önemli şey doğrunun yanında olmaktır.
AK İl Başkanı da, parti mensupları da, üyeleri de bizim memleketimizin insanı. Aynı şekilde CHP ve MHP İl Başkanları da, parti mensupları da, üyeleri de bizim memleketimizin insanı. Biz, ‘Yaradılanı severiz yaradandan ötürü’ anlayışı ile siyaset yapıyoruz. Anadolu’da bir laf vardır ‘Amcamın oğlunu ben döverim ama dışarıya dövdürmem’ diye. Bizler kendi insanımızı dışarıya eleştirtmeyiz. Yapılan ‘İYİ Parti’nin renkli Başkanı’ başlıklı haber yakıştırması beni üzmemiştir. Tam aksine mutlu etmiştir. Çünkü biz yanmayalım diye siyaset yapmıyoruz, memleket yanmasın diye siyaset yapıyoruz. Peygamber Efendimiz buyurmuyor mu ‘Ayrılıkta azap, birlikte hayır vardır’ diye. İşte bizde birlik olalım, ayrıştıran siyaset değil, birleştiren siyaset yapalım diyoruz.
Evet ben renkli bir kişiliğim. Görevini tam anlamıyla yapacağına inandığım herkesi desteklerim. Herkesin yanında maddi ve manevi yer alırım. Benim için kendi siyasi ve şahsi ikbalim önemli değil. Benim için önemli olan memleketimizdir. Allah aşkına yeter artık bu milleti ayrıştırmayın. Bu milleti bölmeyin. Sel gider kum kalır. Bizler her şeyden önce dost, kardeş, ağabey ve akrabayız. Kimse bizleri bölemez. Kimse bizleri birbirimize düşman edemez. Bizler ezelden ebediyete kadar kardeşiz ve kardeş kalacağız.”

Benzer Haberler

Başa dön tuşu