Çorum Siyaset Haberleri

“OSMANCIK KÖPRÜSÜNÜN YIKILARAK ALT GEÇİT YAPILMASINDA HİÇBİR ENGEL YOK”

İyi Parti Çorum Belediye Başkan Adayı Dr. Bilgi Terlemezoğlu, 31 Mart yerel seçim çalışmalarını Osmancık caddesinde sürdürdü.

Osmancık’da cadde üstünde bulunan işyerlerine tek tek girerek hatırlarını soran Bilgi Terlemezoğlu, sokakta yürüyen vatandaşları da ihmal etmedi.

31 Mart yerel seçimlerine sayılı günlerin kaldığı şu günlerde İyi Parti Çorum Belediye Başkan Adayı Bilgi Terlemezoğlu, seçim çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Bu kapsamda Osmancık caddesinde bulunan esnafın işyerlerini tek tek ziyaret eden Bilgi Terlemezoğlu, esnafın hatırını sordu. Esnafın dertlerini ve sorunlarını da dinleyen Terlemezoğlu, sokakta yürüyen vatandaşlara da selam vermeyi ihmal etmedi.

Vatandaşların Osmancık Köprüsü soruları üzerine, İyi Parti Belediye Başkan Adayı Bilgi Terlemezoğlu, Çorum gündemini son günlerde meşgul eden önemli konulardan birinin Osmancık köprüsü olduğunu söyledi.

Geçtiğimiz günlerde bir web TV yayınında Çorum Belediye Başkan adaylarından bir tanesinin, Osmancık köprüsünün yıkılamayacağını, bu köprünün karayollarına ait olduğunu söylediğini hatırlatan Terlemezoğlu, o adayınkonuşmasının devamında ise kendinin seçilmesi halinde ve halkın yıkılmasını istemesi halinde yıkacağını söylediğini belirtti.

İyi Parti Adayı Terlemezoğlu, Osmancık köprüsünün altından dere geçtiğinden dolayı buraya alt geçit yapılamayacağının söylendiğini ancak mühendislikte hiçbir zaman “olmaz” kavramının yerinin olmadığını ifade etti. Maliyetin düşük ya da yüksek olmasının var olduğunu kaydeden Terlemezoğlu,burada derenin olmasının, köprünün yıkılarak alt geçit yapılmasına engel olmadığını kaydetti.

Bilgi Terlemezoğlu, Çorum Belediyesini aldıkları zaman, Osmancık köprüsüne en kısa sürede çözüm bulacaklarını, çevrede bulunan vatandaşların talebini yerine getireceklerini sözlerine ekledi.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu