fbpx
Çorum'dan Güncel Haberler

ŞOFÖR ESNAFI TEK YÜREK

Çorum Şoförler ve Nakliyeciler Odası birlik ve beraberliği pekiştirmek ve geçmişte yaşamını yitiren oda üyelerinin ruhu için mevlid okuttu.

Çorum Şoförler ve Nakliyeciler Odası birlik ve beraberliği pekiştirmek ve geçmişte yaşamını yitiren oda üyelerinin ruhu için mevlid okuttu.

Kamyoncular Garajında düzenlenen ve geleneksel hale gelen mevlid programına şoför esnafının ilgisi de yoğun oldu. Yaklaşık iki ayda bir düzenledikleri mevlid programlarıyla bir araya geldiklerini ifade eden Başkanı Tahsin Şahin, bu vesile ile hem hayatını kaybeden şoför ve nakliyeci esnafımızı anıyoruz hem de üyelerimiz ile bir araya gelerek onların sorun ve sıkıntılarını dinliyoruz dedi.

Kamyoncular Garajında kısa bir süre önce hizmete açılan camide okutulan Mevlid-i Şerif ve kılınan Cuma namazının ardından oda üyeleriyle bir araya gelen Şoförler ve Nakliyeciler Odası Başkanı Tahsin Şahin; ”Bugün aramızda olmayan Hakkın rahmetine kavuşmuş sayısız esnaf ve sanatkarımız ile şoför esnafımız var. Onların ruhlarına hediye ettiğimiz Mevlid-i Şerif geleneğimiz güçlenerek devam ediyor. Mevlidimize katılan ilgi gösteren oda üyelerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Şoför ve Nakliyeci Esnafı Şahin’in esnaf kredileri erteleme talebine tam destek verdi. Çorum Şoförler ve Nakliyeciler Odası Başkanı Tahsin Şahin’in esnaf kredilerine erteleme talebinin yerinde bir istek olduğunu ifade eden oda üyeleri bu anlamda yetkililerden de destek istediler. Bu talebi kamuoyunda gündemde tutarak arkasında durulması gerektiği görüşünde birleşen oda üyeleri bu talebin gerçekleşmesi durumunda çok rahatlayacaklarını belirttiler.

Tahsin Şahin son olarak esnafın kış aylarında yaşadıkları zorlukları dile getirerek kredilerin ertelenmesi talebini yeniledi. Şahin ‘’Ben isterim ki topyekün bir kampanya başlatalım ve sesimizi daha güçlü duyuralım. Kış ayında şoför esnafımız çok zor şartlarda çalışıyor. Bir kamyonun yakıt masrafı, kış lastiklerinin alınması ve bakımının yapılması çok büyük meblağları buluyor. Bu anlamda esnaf kredilerinin ertelenmesi yerinde bir karar olacaktır. Umarız bu talebimiz değerlendirilir. Biz gerekli yerlere talebimizi sözlü olarak da ilettik” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu