fbpx
Çorum'dan Güncel Haberler

TGF: GÖREVİNİ YAPAN GAZETECİNİN TEHDİT EDİLMESİNİ KINIYORUZ

Geçtiğimiz günlerde Kapadokya’daki çarpık yapılaşma ve peribacalarının arasına yapılan kaçak yapılar ile ilgili İHA muhabiri Coşkun Sağlamdin’in yaptığı haberler nedeniyle ölümle tehdit edilmesi Türkiye Gazeteciler Federasyonu tarafından kınandı.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca, “Tüm zorluklara rağmen gazeteciler mesleki çalışmalarını sürdürmektedir. Kendi sorunlarıyla boğuşurken bir yandan da yaşadığı şehrin sorunlarını dile getiren basın emekçileri yeri geldiğinde kendi sorunlarını görmezden gelebilecek mesleki sorumluluğa da sahiptir.

Bugün Kapadokya bölgesinde yaşanan kaçak yapılar ve bölge turizmine zarar veren çarpık betonarme yapıların peribacaları arasında boy göstermesi sadece bizim değil yabancı turistlerinde tepkisine yol açmaktadır. Dünya harikası olan Kapadokya bölgesi eşi benzeri olmayan kültür varlıklarını bünyesinde barındıran bir doğa harikasıdır. Her ne olursa olsun başka Kapadokya yok. Koruyup kollamak en başta gazetecinin görevidir. Ve arkadaşımızda bu konuda bir haber yaparak yerel basınımız bölgenin güzelliklerinin yok olmasına engel olmuştur.

Öncelikle kendisine görevini bütün tehdit ve şantajlara rağmen yerine getirdiği için Türkiye Gazeteciler Federasyonu olarak teşekkür ediyorum.

Görevini yapan gazeteciye yapılan ölüm tehditlerinin çözüm olmayacağını, mesleğinin gereğini yaparak şehirlerin gelişmesine katkı sağladıklarının unutulmaması gerektiğini vurgulamak isterim. Konu ülke gündemine kadar düşmüşken güvenlik güçlerimizin alacağı tedbirler bizler için çok önemlidir.

Bu vesile ile Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti üyesi aynı zamanda İHA muhabiri meslektaşımız Coşkun Sağlamdin’in yanında olduğumuzu ve her daim şehrine sahip çıkan tüm yerel gazeteci arkadaşlarımızın şehrimize ve ülkemize kattığı değeri göz önünde bulundurarak gazetecilerimize verilen önemin bir kat daha artmasını temenni ediyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu