fbpx
Tokat Eğitim Haberleri

Vali Balcı, Özel Çocukların Eğitimi İçin Öğretmenlerle Buluştu

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, özel eğitim, ilgi, alaka ve ihtimam gerektiren çocukların problemlerine çözüm üretmek için düzenlenen toplantıda Tokat Rehberlik ve Araştırma Merkezinde öğretmen ve yöneticilerle bir araya geldi.

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, Tokat Rehberlik ve Araştırma Merkezi’ni (RAM) ziyaret ederek, merkezin genel durumu ve merkezde yürütülen çalışmalarla ilgili bilgiler aldı.
Merkezdeki öğretmenler tarafından yürütülen farkındalık çalışmaları, kaynaştırma eğitimi,  destek eğitimi,  evde eğitim ve özel çocuklar yaz okulu faaliyetleri ile ilgili bilgiler alan Vali Dr. Ozan Balcı, engellilerin ve engelli ailelerin problemlerine çözüm üretmek için yapılan çalışmaları önemsediğini söyledi.
Özel eğitimdeki öğrencilerin spora, müziğe ilgilerinin arttırılması gerektiğini ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, bu öğrencilerin Spor Tokat ve Müzik Tokat kapsamında yürütülen projelere dahil edilmesini, spor ve müzikle eğitimlerine katkı sağlanmasını ve destek verilmesini istedi.
Mülteci ailelerinin özel eğitime ihtiyacı olan çocukları ile özel ilgilenileceğini belirten Vali Dr. Ozan Balcı, onların beklentilerine çözüm üretilmesi ve bu tür çocukları olan ailelerin tespit edilmesi için çalışmalar yapılmasını istedi.
Vali Dr. Ozan Balcı, bağımlılıkla mücadele konusunda yapılacak çalışmaları ayrıca önemsediğini kaydederek RAM bünyesindeki öğretmenlerden örnek çalışmalar yapmasını ve bağımlılıkla mücadeleye özel önem verilmesini istedi.
RAM tarafından güzel çalışmalar yapıldığını kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, her ay farklı bir engelli gruba dikkat çekmek için yürütülen farkındalık etkinliğine Valilik olarak tam destek verildiğini söyledi.
Vali Dr. Ozan Balcı, “RAM bünyesinde kıymetli öğretmen ve rehber öğretmenlerimiz var onların bilgi birikim ve tecrübelerinden daha çok yararlanacağız. Özel gereksinimli bireylerin eğitim eksikliğini gidermek ve nitelikli bireyler olarak sosyal yaşama kazandırmak, bağımsız hareket edebilme kabiliyetlerini arttırmak, özel gereksinimli bireylerden ve ailelerinin yanında olmak için her türlü çalışma yapılıyor ve onların sorunlarına çözümler üretiliyor.” dedi.
Emek, sabır ve fedakarlıkla görevlerini yapan öğretmenlere teşekkür eden Vali Dr. Ozan Balcı, kendilerine her zaman destek olmaktan, işlerini kolaylaştırmaktan mutluluk duyacağını ifade etti.
Başa dön tuşu