fbpx
Çorum'dan Güncel Haberler

BAYAT BELEDİYESİNDEN SOKAK HAYVANLARI İLE İLGİLİ HABERE AÇIKLAMA GELDİ, AMA İDDİALAR BİTMİYOR!

Geçtiğimiz günlerde sosyal medya sitesi twitter’da paylaşılan ve Bayat Belediyesi’ne ait olduğu iddia edilen bir video ile ilgili Kanal 101 olarak 25 Kasım 2019 tarihinde yaptığımız “ÇÖPLÜKTE ÖLÜME TERKEDİLDİLER” haberine bir açıklama geldi.

Bayat Belediyesi tarafından yapılan açıklamada videoda bahsi geçen görüntülerin Bayat Belediyesi Çöp Depolama Alanına benzemediği bildirilerek sokak hayvanlarına yapılan hizmetlerden bahsedildi.

Bayat Belediyesinin konu ile ilgili yaptığı açıklamayı aynen yayınlıyoruz:

“Kanal 101 İnternet sitesinde yayınlanan 25.11.2019 tarihli resim, Bayat ilçesinde çekilen resimlere benzememektedir. Ekte gönderilen resimlerden de anlaşılacağı üzere, ilçemiz çöp depolama alanı olarak kullanılan yerde Belediyemiz ve hayvan severler tarafından yaptırılan barınaklar ve beton suluklar mevcut olup, Belediyemiz personeli tarafından düzenli olarak besleme yapılmaktadır.
Ayrıca Belediyemize ait kum ocağında sokak hayvanlarına yönelik geçici bakım yerimiz mevcuttur. Bu alanda 24 saat nöbetçimiz bulunmakta olup, alan kamera ile denetlenmektedir. Burada bulunan sokak hayvanları rahat bir şekilde yaşamlarına devam etmektedir. Düzenli olarak görevli personelimiz tarafından besleme yapılmaktadır.
Belediye binamızın önünde sokak hayvanlarına yönelik 2 adet besleme alanı mevcut olup, sokak hayvanlarının her türlü ihtiyaçları karşılanmaktadır. Ayrıca besleme odaklarımızın sayıları daha da artırılacaktır.
Kamuoyuna saygılarımla duyurulur.” 

Açıklama ekinde ayrıca Bayat ilçesinde sokak hayvanlarına verilen hizmetlere ait görüntülerde paylaşıldı.

İşte o görüntüler:

PEKİ GERÇEKTEN HABERİMİZE KONU OLAN ÇÖPLÜK BAYAT İLÇESİNDE Mİ?

Bayat Belediyesinin yaptığı açıklamadan sonra, Bayat ilçesinde çekildiği iddia edilen videonun gerçek olup olmadığını araştırdık… Ve videonun devamına ulaştık. Bayat ilçe çöplüğünde bulduğu uyurken ölen hayvanla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan ve bir önceki videoyu kayda alan hayvansever vatandaşı tekrar dinleyelim:

 

 

 

BAYAT BELEDİYESİ İLE İLGİLİ İDDİALAR DEVAM EDİYOR…

Bayat Belediyesi her ne kadar konuyla ilgili yaptığı açıklamada, haberde geçen çöplüğün Bayat ilçesinde olmadığını iddia etse de hayvanseverler tarafından Bayat Belediyesi ile ilgili ortaya atılan iddialara gün geçtikçe bir yenisi daha ekleniyor.

Yeni iddialarda ise; “Çöp atılmayacağı söylenen alana çöp atılmaya devam edildiği, hayvanlar için bir süre su getirildiği ve daha sonra su getirilmediği, kısırlaştırma için herhangi bir girişimde bulunulmadığı” belirtildi.

İşte Bayat Belediyesi ile ilgili yeni iddialar:

Başa dön tuşu