Çorum'dan Güncel Haberler

VALİ, BELEDİYE BAŞKANI VE REKTÖRDEN OĞUZLAR GEZİSİ

 Vali Mustafa Çiftçi, Çorum Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın,  Hitit Üniversitesi Rektörü Ali Osman Öztürk ve eşleri  tarafından Oğuzlar'a ziyaret gerçekleşti.

Vali Mustafa Çiftçi, Çorum Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın,  Hitit Üniversitesi Rektörü Ali Osman Öztürk ve eşleri  tarafından Oğuzlar’a gerçekleştirilen ziyarette Oğuzlar Kaymakamı Hacı Asım Akgül, Oğuzlar Belediye Başkanı Muzaffer Yıldım ve beraberindeki heyet Oğuzlar’ın doğal güzellikleri, kültürel yapısı ve ekonomisi hakkında bilgi verdi.
Yapılan ziyaretle ilgili bilgi veren Oğuzlar Belediye Başkanı Muzaffer Yıldırım şu açıklamalarda bulundu;
“Valimiz Sayın Mustafa Çiftçi, Belediye Başkanımız Sayın Halil İbrahim Aşgın, Hitit Üniversitesi Rektörümüz Sayın Prof Dr Ali Osman Öztürk ve değerli eşlerine İlçe Kaymakamımız Sayın Hacı Asım Akgül, Belediye Meclis Üyelerimiz, AK Parti İlçe Başkanımız Sayın Mehmet Ali Ekmekçi, İl Genel Meclis Üyemiz Sayın Arif Çamiçi ile birlikte saklı cennet Oğuzlarımızın doğal güzellikleri hakkında bilgi verdik.
İlçemizin karış karış gezildiği ziyaret esnasında; İlçe halkımız ile biraraya gelip İlçemizin ulu çınarları ile hasbihal ettiler.
Yüzüncü Yıl Atatürk Parkımızda Oğuzlarımızın turizm potansiyelini arttırmaya yönelik geliştirdiğimiz butik otel projemiz hakkında bilgi verdik.İlçemizin turizmini geliştirmeye yönelik uzun vadeli projeler hakkında istişarede bulunduk.
Ceviz hasadının yapılıp tüm sokaklarımızın cevizlerle donandığı, çiftçilerimizin yoğun olarak çalıştığı bugünlerde hemşehrilerimizle biraraya gelip kolay gelsin dileklerini ileterek samimi bir sohbet gerçekleştirdiler. Oğuzlar77 cevizimiz hakkında bilgi verdiğimiz ziyaret esnasında cevizin yan ürünleri geliştirilmesine yönelik bilgi alışverişinde bulunuldu.
İlçemizde atıl halde bırakıldığı için metruk  hale dönüşen eski sağlık ocağı binasını gösterip onun bulunduğu alana yapmayı planladığımız Millet Bahçesi projemiz hakkında bilgilendirmede bulunduk. Göreve başladığımız günden beri terk edilmişliğinden dolayı ihmal edilip metruk hale dönüşen ve güvenliği tehdit eden binaları yıkarak hem güvenlik sorununu ortadan kaldırdığımızı hem de İlçemizde nefes alınabilir alanlar oluşturduğumuzu belirtmemin ardından çalışmalarımızdan dolayı tebriklerini ileten Sayın Valimiz; “İlçe halkının can güvenliğinin daha önemli olduğunu” belirtti.
Doğal güzellikleri ile saklı cennet Oğuzlarımızın son günlerde yamaç paraşütçülerinin ilgi odağı haline gelmesi ve su sporları için eşsiz bir yer olmasından dolayı tercih edildiği ile ilgili bilgilendirmede bulunduk. Yamaç paraşütü yapan sporcularımızın atlayışını izleyip atlayış sonrasında onlarla biraraya geldik.
İlçemizin doğal güzelliklerine, kültürel özelliklerine, demografik yapısına, ekonomik yapısına  ve turizmine yönelik bilgilendirmede bulunduğumuz ziyaretten dolayı Valimiz Sayın Mustafa Çiftçi, Belediye Başkanımız Sayın Halil İbrahim Aşgın’a, Hitit Üniversitesi Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Ali Osman Öztürk ve değerli eşlerine teşekkür ederim.” dedi.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu