Çorum'dan Güncel Haberler

AK PARTİ ÇORUM İL BAŞKANI YUSUF AHLATCI’NIN MALAZGİRT ZAFERİNİN 948. YIL DÖNÜMÜ KUTLAMA MESAJI

AK Parti Çorum İl Başkanı Yusuf Ahlatcı, “26 Ağustos Malazgirt Zaferi’nin 948.Yıl Dönümü” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

AK Parti Çorum İl Başkanı Yusuf Ahlatcı ” Türk Milleti’nin kaderini değiştiren, dünya tarihinin akışına yeni bir yön tayin eden ve sonuçları itibariyle en şanlı zaferlerimizden birisini oluşturan Malazgirt Zaferi’nin 948. yılını kutlamanın gururunu ve heyecanını yaşıyoruz” dedi.

İl Başkanı Yusuf Ahlatcı “Sultan Alparslan’ın ‘Size öyle bir vatan aldım ki; ebediyen sizin olacaktır’ sözlerinden de anlaşılacağı gibi Anadolu’nun sonsuza kadar ‘Türk Yurdu’ olmasını ve kalmasını sağlayacak olan 26 Ağustos 1071 tarihindeki bu büyük zafer ile birlikte atalarımızın asırlar süren var olma mücadelesi, 4 kıtaya yayılarak büyük bir imparatorluk halini almıştır.” ifadelerini kullandı.

İl Başkanı Ahlatcı,“Malazgirt Zaferi’nin gönüllere çaldığı farklı inanç, köken, dil ve kültürlere saygı mayası kısa sürede tutmuş ve bu topraklardaki yaklaşık bin yıllık kardeşliğimizin temelini oluşturmuştur.  Bugün dahi aziz milletimizin aynı şuur, inanç ve kararlılıkla kardeşlik ahdimize sahip çıkıp, geçmişinden daha görkemli bir geleceğe ulaşmak için el ele, gönül gönüle olduğunu görmek bizlere gurur verirken, ülkemize milletimize düşmanlık besleyenleri kahretmektedir.” dedi.

İl Başkanı Ahlatcı, “Geçmişimizdeki birlik, beraberlik ve dayanışma ruhunun hep daim olması dileği ile Malazgirt Zaferi’nin 948. yıl dönümünü kutluyor,  başta Sultan Alparslan ve şanlı ordusu olmak üzere Anadolu’yu bizlere ebedî bir vatan kılan tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize sonsuz minnetimizi sunuyorum.” dedi.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu