Çorum'dan Güncel Haberler

İTFAİYECİLİK HAFTASI KUTLAMALARI

Bekir Aksoy İlkokulu öğrencileri, öğretmenleriyle birlikte İtfaiye Haftası nedeniyle Çorum Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nü ziyaret etti.
Ziyarette çocuklar, itfaiye teşkilatının çalışmalarını yakından tanıma fırsatı buldu.Bekir Aksoy İlkokulu 3-F sınıfında öğrenimlerini sürdüren öğrenciler ziyarette, İtfaiye Müdürlüğü hakkında bilgiler alarak yangın anında 110 Yangın İhbar Hattı’nın aranacağını ve 110 hattının gereksiz yere meşgul edilmemesi gerektiğini öğrendi.
Çocuklara, yangın anında alevlere müdahale uygulamalı olarak gösterildi. Öğrencileri makamında kabul eden ve itfaiye teşkilatını tanımalarını çok önemsediklerini belirten Çorum Belediyesi İtfaiye Müdürü Adil Balcı “Zaman zaman biz okullara giderek eğitim veriyoruz, bazen de okullar bizi ziyarete geliyor. Bu bizi çok mutlu ediyor. Buraya gelen minikler itfaiyecilerle tanıştı, araçları tanıdı, 110 ihbar hattının nasıl kullanacağı öğrencilere anlatıldı. Amacımız çocuklardan kaynaklanan evlerde çıkacak yangınları önlemek bir de çocuklara itfaiye teşkilatını tanıtmak” dedi.
Toplantı salonunda itfaiyecilere kendi yaptıkları resimleri veren öğrenciler şiirler okuyarak itfaiye haftasını kutladılar.

BAHÇELİEVLER VE ALBAYRAK ÖĞRENCİLERİNE İTFAİYE TANITILDI
Her yıl 25 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında kutlanılan İtfaiye Haftası nedeni ile Çorum Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri Albayrak ve Bahçelievler İlkokulu’nda öğrencilere İtfaiyeyi tanıttı. Geçtiğimiz gün gerçekleştirilen tanıtım ziyaretlerinde Bahçelievler İlkokulu’nda 200, Albayrak İlkokulu’nda ise 160 öğrenciye itfaiye tanıtılarak yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verildi. Ekipler tarafından öğrencilere yangın anında yapılması gerekenler anlatıldı.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu