fbpx
Çorum Siyaset HaberleriÇorum'dan Güncel Haberler

KADIN MECLİSİ MİSAFİRLERİNİ AĞIRLADI

Seyfe ve Yeni Hayat Köyü’nden Çorum Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin misafiri olarak gelen kadınlar Çorum’u gezdi.

Çeşitli yerlere yapılan ziyaretlerde Çorum Valisi Mustafa Çiftçi’nin eşi Azime Çiftçi, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ın eşi  Feyza Aşgın ve Kent Konseyi Başkanı Şaheste Uçar’da yer aldı. Geçtiğimiz günlerde Seyfe ve Yeni Hayat Köyü’ne yapılan ziyaretlerin ardından Çorum’a davet edilen kadınlar Çorum’u gezme fırsatı buldu.

Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin misafiri olarak Çorum’a gelen kadınlar ilk olarak Yörükevler’de verilen kahvaltı programına katıldılar. Kahvaltı programında kısa bir konuşma yapan Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Ayşe Yaz kadınların olduğu hiçbir hanenin karanlıkta kalmayacağını söyledi. Kadınlar olarak çocukları geleceğin nesilleri olarak büyüttüklerini belirten Ayşe Yaz “Bizler birlikteyiz beraberiz, bizler anayız koruyanız, gözeteniz. Bizim olduğumuz hi,ç bir hane karanlıkta kalmaz. Bizlerin olduğu mekanlar billur avizelerle aydınlatılmış mekanlardır. Kıraç topraklara düşen cemreler bizim tebessümüz. Kadınlar olarak gölgesinde büyüttüğümüz çocuklarımızı bu şehrin geleceği olarak yetiştiriyoruz. Boz bulanık aktığı söylenen suların üstüne geçit veren köprüleri bizler kuracağız. Bakış açılarımız farklı olabilir çünki gözlerimizin ışığı farklı. Gözlerimizin ışığı farklı bakışımız farklı diye birbirmize kötü bakmayacağız. Unutmayalım ki bizler gayrı Kalu Bela da kardeşiz, bizler Havva ananın kızlarıyız. Hep beraber bu şehre bir şeyler yapalım, bu şehrin huzur içerisinde yaşayan kardeşleri olalım. Bu projenin oluşumunda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Çorum’a gelerek böyle bir organizasyonun içerisinde oldukları için mutluluklarını dile getiren Yeni Hayat ve Seyfe Köyü sakinleri ise organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ettiler.

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ve Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Osman Öztürk misafirleri ziyaret ederek “Hoş geldiniz” dediler. Seyfe ve Yeni Hayat Köyü’nden gelen kadınlar kahvaltı programının ardından Millet Bahçesi, Hıdırlık, Çorum Müzesi, 15 Temmuz Şehitleri Müzesi ve Çorum Belediyesi Buhara Kültür Merkezi’ni ziyaret etti.

 

 

Başa dön tuşu